Športujú tri generácie

V piatok sa na našej škole P. O. Hviezdoslava v Seredi uskutočnilo športové popoludnie pod názvom „Športujú tri generácie“. Cieľom akcie bolo osloviť rodičov a starých rodičov a prilákať ich do telocvične.

Je všeobecne známe že deti veľmi radi športujú a podobné aktivity sme chceli preniesť aj  na ich rodičov a starých rodičov. Takýmto spôsobom  mali možnosť vypadnúť z pracovného stereotypu  a urobiť niečo pre svoje telo a zdravie. Akcia sa konala vo veľkej telocvični , ktorá bola rozdelená florbalovými mantinelmi na dve časti. Deti aj rodičia mali možnosť zahrať si florbal alebo stolný tenis.

Mnohí rodičia sa tešili , lebo rovnaké podujatie  sme zorganizovali aj pred rokom a odozva bola veľmi pozitívna. Odchádzali príjemne unavení a so želaním, aby boli podobné športové popoludnia  častejšie.

Školský parlament, Zuzana , Zuzana Šalmíková

fotohttps://zspohsered.edupage.org/album/

II .ročník  JABLKOVÉ  PELE-MELE

školský rok 2012/2013

Koncom septembra sa konal už II. ročník jablkových slávností pod názvom  „JABLKOVÉ PELE-MELE“. Žiaci našej školy mali možnosť osloviť mamičky, babičky, tety a krstné, aby sa zapojili do zábavno-súťažného popoludnia .

Úlohou mamičiek a dospeláckeho doprovodu bolo napiecť originálny jablkový koláčik a priniesť spolu s receptom pre iné mamičky. Úlohou detí bola aktívna spolupráca v tvorivých dielňach, kde hlavnú tému zohrávalo jablko, alebo športové súťaženie -ako ináč s jablkom. Počas celého týždňa prebiehala súťaž o „ZLATÉ JABLKO“, do ktorej sa zapájali všetci žiaci školy.

Akcia mala veľký úspech , všetci ochutnávali koláčiky a zlatým klincom bolo vyhodnotenie súťaže o „Zlaté jablko“ , ktorú vyhrala žiačka III.A triedy Miška Bilková.

Krásne fotografie nájdete vo fotoalbume.Školský parlament, Zuzana Krajčovičová, Zuzana Šalmíková.https://zspohsered.edupage.org/album/

POĎAKOVANIE ZA ŠĽACHETNOSŤ

Žiaci našej školy, ich rodičia a ďalší obyvatelia Serede sa vzácne spojili v úsilí pomôcť našej vážne chorej žiačke Mirke Čmaradovej a vyzbierali sa na finančný dar, ktorý, pevne veríme, pomôže Mirke a jej rodičom zmierniť znášanie neľahkej situácie. Výšku finančného daru a ďalšie podrobnosti sa dozviete v tejto prílohe: Dar_pre_Mirku.docx

26. 11. sa uskutočnilo vyhodnotenie súťaže “Najkrajšia jeseň v triede”. Výzdobu hodnotili členovia školského parlamentu. Každú triedu hodnotilo 10 zástupcov, bodovali počtom bodov od 0 - 5 bodov. Každá trieda mohla získať najviac 50 bodov. Všetky triedy, okrem 8.A, treba pochváliť za veľkú snahu. Víťaz však môže byť len jeden. Stala sa ním 2. A trieda. Získala 49 bodov a sladkú odmenu. O prvenstvo v súťaži vo výzdobe tried môžete opäť zabojovať s vianočnou výzdobou.

Najkrajsia_jesen_vysledky.pdf                          Fotografie najkrajšej jesennej triedy

JABLKOVÉ  PELE  MELE  2011

výstava jabĺk   súťaž o Zlaté jablko ochutnávka jablkových koláčov výmena receptov

príprava  jablkových nápojov    tvorivé dielne "Premena jablka"  tvorba prezentácií    hry       s jablkom

Zlaté jablko 2011

V piatok, 30. septembra 2011, sa v školskej jedálni uskutočnil prvý ročník akcie Dni jablka – jablkové pele mele. Zorganizovali ho členovia žiackeho parlamentu pod vedením p. učiteliek Šalmíkovej, Kuciakovej, Krajčovičovej a Martinkovej.

Nápad bol skvelý, program bohatý, tému zvýraznilo krásne jesenné počasie a tak sa vlastne ani nemožno čudovať, že aj záujem o účasť bol veľký a atmosféra výborná. Okrem žiakov prišli aj ich rodičia a rodinní príslušníci.

Do hlavnej súťaže o Zlaté jablko prihlásili žiaci školy až 71 exponátov. Zastúpené boli odrody Jonagold, Golden delicious, Starkinson, Idared. Jablká nesmeli byť kúpené v obchode. Hlasovalo sa už od rána a pokračovalo ešte aj počas akcie. Príťažlivá na celej súťaži bola aj jej anonymita. Každé jablko malo pridelené iba súťažné číslo. Svoje vlastné jablká nespoznali ani mnohí súťažiaci. Po sčítaní hlasovacích lístkov priradila súťažná komisia jablku s najväčším počtom hlasov meno jeho majiteľa a vyhlásila víťaza. Najkrajším jablkom prvého ročníka súťaže sa stalo jablko č. 67, odroda Starking, ktoré priniesla šiestačka Viktória.

Vydarenou bola aj ochutnávka jablkových koláčov a zákuskov. Vybrať si bolo možné z  25-tich druhov. Boli medzi nimi koláče z treného cesta, so snehom, čokoládou, krémami, mafiny, mrežovníky, aj nepečené. Ku každému boli priložené recepty, čo svedčilo o schopnostiach organizátorov pohrať sa s detailami, ktoré dodávajú podobným akciám švih a poukazujú na to, že účastníci sú pre nich dôležití.

Nepretržité čistenie jabĺk a ich spracovanie priamo na mieste najlepšie svedčí o tom, že aj príprava jablkových nápojov bola zásahom do čierneho.

Ďalším bodom programu, ktorý stojí za zmienku, boli detailne pripravené tvorivé dielne Premena jablka pod vedením p. uč. Kuciakovej.  Zúčastnilo sa ich okolo 30 žiakov. Rôznymi výtvarnými technikami spracovali jablko ako materiál a naopak, z rôznych materiálov vytvorili jablko.

Náročným na prípravu bola určite tvorba prezentácií v power pointe. Pre záujemcov bolo pripravených 10 notebookov s internetovým pripojením a prezentačným miestom. Všetko priamo v centre diania. No a napokon, tradičné hry pod vedením p. uč. Krajčovičovej, boli niekedy celkom netradičné.

Na záver len toľko, že organizátori si položili hneď prvú latku vysoko. Želáme im, a sebe tiež, aby ju na budúci rok preskočili. Možno nás prekvapia napríklad tým, že okrem vzhľadu jabĺk sa bude hodnotiť aj ich chuť. Pri spomienke na tohtoročné exponáty sa máme už teraz na čo tešiť.

- as-  (redakcia stránky www.zspohsered.edupage.sk )