VYHODNOTENIE LETNEJ PRÁZDNINOVEJ ČINNOSTI V ŠKD
                        2.7.2012 – 6.7.2012

Pondelok 02.07.2012

Náš prvý prázdninový deň sme začali návštevou Ranča na striebornom jazere v Galante. Aj napriek veľkému teplu si deti návštevu veľmi užili jazdou na koníkoch, pútavou prehliadkou ranča a hrou na ihrisku. Deti sa veľmi zabavili hrou v potôčiku, osviežovali sa v ňom a púšťali si lodičky

z papiera a dreva, oblievali sa navzájom, čo bola veľká zábava.  Aby sme si trochu oddýchli a posilnili sa, dali sme si výborný obed. Po obede sme vystúpili na vyhliadkovú vežu, kde nás príjemne osviežoval vetrík. Celá návšteva sa niesla v príjemnej a pokojnej atmosfére, deti boli veľmi zlaté a disciplinované. Po návrate do školy sme si spoločne oddýchli pri pozeraní DVD rozprávky.

p. vychovávateľka: Hana Fidlerová

Utorok 03.07.2012

Druhý prázdninový deň sme boli na detskom ihrisku na ulici D. Štúra, kde sa deti dobre vyšantili. V extrémnej horúčave sa potešili kúpaniu v bazénoch na školskom dvore a osviežovaniu vodou z ostrekovača.

V triede sa uskutočnili Tvorivé dielne. Vopred sme si pre deti pripravili materiál na maľovanie magnetiek. Tie nám zo sadry odliala pani Alenka Rišková. Deti si vyberali z rôznych tvarov ovocia, zvieratiek, rozprávkových postáv. Podľa vlastnej fantázie si ich vymaľovali temperovými farbami. Práca ich bavila, pekné magnetky na chladničke alebo v detskej izbe im budú aj doma iste pripomínať prázdniny v školskom klube.

Všetci sa tešili aj na prípravu olovrantu – varenie pudingu v cvičnej kuchynke. Kto chcel, ten sa do varenia zapojil. Niektorí porovali  do misiek ovocie, iní piškóty, ďalší pomáhali pri umývaní misiek na záver.

p. vychovávateľka: Helena Rajčová

Streda 04.07.2012

Deti vedeli podľa programu činnosti, ktorý bol aj na internete, čo ich v tento deň čaká. Avšak pre extrémne horúčavy sme program začali plniť od konca. Hneď po raňajkách, kým nebolo veľmi teplo, sme išli na detské ihrisko na Jesenského ulici. Deti sa vybláznili na rôznych atrakciách, ktoré tu pre nich mesto postavilo.

Potom sme sa vybrali na zmrzlinu. Bola chutná a majiteľ veru nešetril na veľkosti kopčekov.

Po dobrom obede, ktorý nám pripravili p. kuchárky, sme sa kúpali a sprchovali na školskom dvore. Deti, ktoré si nestihli dokončiť magnetky, alebo tí, ktorým sa včera nechcelo, mali dnes možnosť v práci pokračovať.

Súťaže a športové hry v telocvični naplánované na ráno boli vhodným ukončením dňa. Deti si zasúťažili, pohrali sa s loptami a švihadlami. Každú voľnú chvíľu trávili na trampolíne, alebo sa bavili v triede s hračkami.

p.vychovávateľka: Mgr. Anna Miháliková

Piatok 06.07.2012

Teplomer ukazoval tak, ako po celý týždeň, 370 C. Všetci sme už boli z toho unavení. Zbalili sme pitie, plavky, uteráky a vybrali sme sa do kempingu. Máme novú cyklotrasu, tak prečo to nevyužiť?! Namiesto priamej cesty sme si urobili krátky turistický pochod. Po cyklotrase sme prišli až po Koleno, pokračovali sme cez Porondu a do kempingu sme dorazili z opačnej strany. Deti sa chvíľu pohrali a potom nasledovalo 1 ½ hodinové kúpanie a spúšťanie na tobogane. Aj keď bola voda úplne ľadová (priamo z Váhu), nikomu to nevadilo, práve naopak. Príjemne unavení, vykúpaní, dostali deti na obed guľáš, ktorý im navaril p. Mihálik. Prázdne misky svedčili o tom, že bol dobrý. Najťažšia bola asi cesta do školy. Ortuť teplomera bola už riadne vysoko. V škole sa znovu osviežili, poskákali si na trampolíne, alebo len tak oddychovali a čakali na príchod rodičov.

Podľa ohlasov detí a rodičov počas celej letnej činnosti si myslíme, že sa im v školskom klube detí páčilo. Každý deň mali zabezpečený pitný režim, sami pomáhali pani vychovávateľkám pri príprave raňajok (natierali si chlebík s paštétou, syrom, umývali riad, keď zjedli opekané špekáčiky, ocenili vianočku s kakaom, nutelou alebo džemom), pri varení pudingu. Vďaka patrí aj p. kuchárkam a p. Mihálikovi za chutné obedy a p. vychovávateľkám za ich prácu v letnom ŠKD.

Správu vypracovala vychovávateľka: Mgr. Anna Miháliková

/album/